ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ. Πρεμιέρα στο φετινό πρωτάθλημα στην κατηγορία άνω των 50 για την Ελληνική
ομάδα Ολυμπιακός ΝΥ. Όπως δήλωσε στις «Αναμνήσεις» ο αειθαλής, χαλκέντερος
καθηγητής του Queens College και βασικό παίχτης της ομάδας του Ολυμπιακού
ΝΥ Νίκος Αλεξίου. « Η ομάδα έδειξε πολύ καλά στοιχεία στην πρεμιέρα και δείχνει πως θα
βελτιώσει την απόδοση της στα επόμενα παιχνίδια.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο και ισοφαρίστηκε σε 1 – 1 στο τέλος του δευτέρου ημιχρόνου από μια άτυχη φάση. Η μεγάλη διάθεση και το καλό κλίμα που έχει η ομάδα, βοήθησαν να γίνει ένα πάρα πολύ ωραίο και θεαματικό παιχνίδι όπου ο Ολυμπιακός ΝΥ είχε την καθολική υπεροχή στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα αλλά ήταν άτυχος στις εκτελέσεις για γκολ ενώ δεν δόθηκε και ένα καθαρό πέναλτι.

Τέλος πρέπει να αναφερθεί ότι η αμυντική λειτουργεία της ομάδας σήμερα ήταν σε πολύ υψηλό επίπεδο.»