ΝΕΑ YOΡΚΗ. H Δόξα δόξασε το όνομά της αποσπώντας ισοπαλία από τη Cedar Academy αλλά εν δυνάμει κερδίζει και τους τρεις βαθμούς καθ’ ότι ο διαιτητής διέκοψε τον αγώνα πριν την κανονική λήξη.

Πέντε λεπτά πριν το τέλος του δευτέρου ημιχρόνου και ενώ η κιτρινόμαυρη αρμάδα της Δόξας σφυροκοπούσε ανελέητα τους αντιπάλους, ο προπονητής της Cedar ασχημονούσε λεκτικά και επί τούτου αρνούμενος να συμμορφωθεί στις υποδείξεις του διαιτητή και έτσι στο 85’ είδε κόκκινη κάρτα και αποβολή από τον αγωνιστικό χώρο.

Στη συνέχεια λόγο επεισοδίων διακόπηκε οριστικά ο αγώνας. Θεωρητικά σημαίνει νίκη της Ελληνικής ομάδας με 3 – 0. Ως το χρονικό σημείο της διακοπής το σκορ ήταν 2 – 2.

Μορφή του αγώνα αναδείχτηκε ο Αποστόλης Πολιανίδης που στάθηκε βράχος στην άμυνα αλλά και στις ταχύτατες απρόσμενες επελάσεις που δημιουργούσε πανικό στις αμυντικές γραμμές της Cedar Academy με δύο δοκάρια και πάσα ακριβείας για το δεύρο γκολ της ισοφάρισης.