Νικηφόρος ο αγώνας της Δόξας με την Seft FC – Διατηρεί την πρωτιά στην βαθμολογία

Στιγμιότυπο από τον νικηφόρο αγώνα της ΔΟΞΑ έναντι Seft FC. Φωτογραφία: Ντίνος Αυλωνίτης.

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ. Με τον αέρα του πρωτοπόρου πέρασε νικηφόρα από το New Roselle η ομογενειακή ομάδα του Bronx, ΔΟΞΑ επικρατώντας με 2 – 0 της Seft FC. Η ομογενειακή ομάδα μπήκε στο παιχνίδι μουδιασμένα με συνέπεια να δώσει την ευκαιρία στους αντιπάλους για επικίνδυνες αντεπιθέσεις αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Mε αυτό το στυλ η Seft FC αν και είχε σχετικά περισσότερο τη μπάλα στη κατοχή της εντούτοις δε μπόρεσε να διαπεράσει το σφιχτό αμυντικό κλοιό της ΔΟΞΑΣ. Όλα άλλαξαν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου όπου μια ξαφνική αντεπίθεση της ΔΟΞΑΣ μετετράπηκε σε γκολ.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ΔΟΞΑ φάνηκε να παίρνει τα πάνω της και στο 26ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα. Με αυτή της τη νίκη η ΔΟΞΑ σταθεροποιεί την πρωτεία στο βαθμολογικό πίνακα.

Ο Πολύκαρπος Γράφας προπονητής της ΔΟΞΑΣ. Φωτογραφία: Ντίνος Αυλωνίτης.
Στιγμιότυπο από τον νικηφόρο αγώνα της ΔΟΞΑ έναντι Seft FC Φωτογραφία: Ντίνος Αυλωνίτης.
Ο Γιάννης Μάνεσης. Φωτογραφία: Ντίνος Αυλωνίτης.