Νίκη του Παγκυπρίου άνω των ‘30 (1 – 0) έναντι του Greek American άνω των ‘30

0
Στιγμιότυπο από τον τελικό αγώνα μεταξύ του Παγκυπρίου και του Greek American άνω των '30 που έληξε με τη νίκη του Παγκυπρίου.

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ. Με γκολ του βετεράνου ποδοσφαιριστή Τάσου Πολυδεύκη στο 44ο  λεπτο του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα του Παγκυπρίου άνω των 30 αναδείχτηκε κυπελλούχος στο ομογενειακό ντέρμπι απέναντι στην ομάδα του Greek American O-30 στο θεσμό του κυπέλου ENYSSA Gerhard Mengel Amateur Cup.

Το φτωχό σε γκολ τελικό αποτέλεσμα με 1 – 0 υπέρ του Παγκυπρίου είναι ενδεικτικό ότι είχαμε να κάνουμε με ισοδύναμες ομάδες σε έναν αγώνα πλούσιο σε φάσεις και δυναμισμό. Παρά τις δυσμενείς καιρικές συνθήκες και τον ισχυρό άνεμο οι δυο ομάδες παρουσίασαν θέαμα που ικανοποίησε του λίγους φιλάθλους που το βράδυ της Πέμπτης, 2 Δεκεμβρίου 2021, παραβρέθηκαν στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Maritime College στο Bronx.

Η ομάδα του Παγκυπρίου στις 22 Απριλίου 2022 θα αναμετρηθεί με την Battery Park Gunners  της Μασαχουσέτης για το κύπελλο της Πρώτης Περιφέρειας «The USASA Region 1 Gerhard Mengel Cup»

Στιγμιότυπο από τον τελικό αγώνα μεταξύ του Παγκυπρίου και του Greek American άνω των ’30 που έληξε με τη νίκη του Παγκυπρίου.