Με νίκη του Greek American άνοιξε η αυλαία πρώτου γύρου του Cosmopolitan Conference

0
Φωτογραφία: Eυγενική προσφορά του Greek American.

Με δύο γκολ του Hendrick Hebbeker και νίκη του Greek American άνοιξε η αυλαία πρώτου γύρου του ποδοσφαιρικού πρωταθλήματος Cosmopolitan Conference. Η πανίσχυρή ομάδα των Ιρλανδών Lansdowne Bhoys  γνωρίσε την πρώτη της ήττα εντός έδρας με 2 – 1 από την ανανεωμένη ομάδα του Greek American.

Οι Ιρλανδοί άνοιξαν το σκορ στο 14ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου. Η ισοφάριση ήλθε στο 27ο λεπτό με γκολ του Hebbeker. Το λυτρωτικό 2 – 1 υπέρ της Ελληνικής ομάδας πραγματοποιήθηκε στην εκπνοή του αγώνα, ένα λεπτό μετά τις καθυστερήσεις και αφού είχε λήξει η κανονική διάρκεια του παιχνιδιού με σκόρερ ξανά τον Hebbeker.

Την ερχόμενη Κυριακή ο Greek American αντιμετωπίζει τους Manhattan Celtics στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Hofstra University στο Long Island.

Στιγμιότυπο από την έναρξη του αγώνα. Φωτογραφία: Eυγενική προσφορά του Greek American.
Ο αρχηγός της ομάδας του Γκρικ Αμέρικαν, κ. George Omalley. Φωτογραφία: Eυγενική προσφορά του Greek American.
Από αριστερά διακρίνονται οι Adam Marcu, Peter Nikolakakos, Jimmy sholom. Φωτογραφία: Eυγενική προσφορά του Greek American.