Με 4 – 3 στα πέναλτι προκρίθηκε η ομάδα του Greek American άνω των 30 για το US National Mengel Cup

0
Greek American, over 30 όπως παρατάχθηκε την Πέμτη το βράδυ εναντίον των Central Park Rangers Ο30. Φωτογραφία: ευγενική προσφορά του Greek American

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ. Τίμησε την ιστορία και το όνομα του Greek American η ομάδα, άνω των 30 με την πρόκριση στον επόμενο γύρο του US National Mengel Cup. Αργά την περασμένη Πέμπτη βράδυ ο Greek American over 30 σε ένα σκληρό και αμφίρροπο παιχνίδι με τους Central Park Rangers Ο30, αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1 – 1 κατά τη διάρκεια του κανονικού αγώνα.

Ενδεικτικό της σκληρότητας του αγώνα είναι ότι αργήσαν και οι δυο ομάδες να πετύχουν τέρμα με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ στο 88΄λεπτό και τον Greek American να ισοφαρίζει στο 2ο  λεπτό των καθυστερήσεων.

Η άχαρη διαδικασία των πέναλτι ευνόησε την Ελληνική ομάδα που κατόρθωσε να εξέλθει νικήτρια με 4 – 3 και να περάσει στον επόμενο γύρο που θα διεξαχθεί τη Δευτέρα, 1 Νοεμβρίου 2021 με τους Rosedale United.