Ηττήθηκε ο Ολυμπιακός Νέας Υόρκης από την Port Jefferson

Στιγμιότυπο από τον αγώνα του Ολυμπιακού Νέας Υόρκης με την Πορτ Τζέφερσον. Φωτογραφία: Ντίνος Αυλωνίτης.

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ. Αυλαία την Κυριακή στο Λογκ Αϊλαντ Λιγνκ με τον Ολυμπιακό ΝΥ να χάνει με το βαρύ σκορ 5 – 1 από την πρωτοπόρο Port Jefferson. Ο αγώνας ξεκίνησε με την Ελληνική ομάδα να μπαίνει δυνατά στο παιχνίδι από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης να δημιουργεί κλασικές ευκαιρίες για γκολ αλλά γρήγορα ξεφούσκωσε.

Στο 17 λεπτό ο Ολυμπιακός ΝΥ δέχτηκε το πρώτο τέρμα. Έκτοτε η ομάδα αποσυντονίστηκε με αποτέλεσμα να κοπεί στα δύο χωρίς ποτέ η μπάλα να φτάνει στους επιθετικούς. Ακολούθησαν αλλά δυο τέρματα μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε το σκηνικό και παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του τερματοφύλακα Αγγελίδη δεν κατόρθωσε να αποσοβήσει άλλα δύο τέρματα εις βάρος της ομάδας του έως τη στιγμή, που σαν από θαύμα, η Ελληνική ομάδα πέτυχε το γκολ της τιμής για να λήξει Ολυμπιακός ΝΥ –  Port Jefferson 1 – 5.

Οι ομογενείς ενώ παρακολουθούν τον αγώνα του Ολυμπιακού Νέας Υόρκης με την Πορτ Τζέφερσον. Φωτογραφία: Ντίνος Αυλωνίτης.