ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ. Σε συνθήκες πολικού ψύχους έχασε η ομάδα του Greek American με σκορ 1 – 3 από τη Cedar Academy. Οι δυσμενείς καιρικές συνθήκες που επικράτησαν κατά τη διάρκεια του αγώνα που έλαβε χώρα στο Metropolitan Oval και οι πολλές ελλείψεις λόγο τραυματισμών στις τάξεις της Ελληνικής ομάδας δεν βοήθησαν για να αντισταθούν στην επιθετικότητα της Cedar.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0 – 0. Στο 5 λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου η Cedar Academy άνοιξε το σκορ με δοκάρι και μέσα που αρχικά ακύρωσε ο διαιτητής σαν οφσάιντ αλλά στη συνέχεια το κατοχύρωσε σε συνεννόηση με τον επόπτη γραμμών.

Στιγμιότυπο από τον αγώνα της NY Greek American με την Cedar Academy, ο οποίος έληξε 1-3. Φωτογραφία: Ντίνος Αυλωνίτης.

Στο 14 λεπτό η Cedar διπλασίασε τα τέρματα για να ακολουθήσει το γκολ της τιμής και το τρίτο τέρμα εναντίον της ελληνικής ομάδας.

H ΝΥ Greek American κατέχει την 6η θέση στην βαθμολογία του πρώτου ομίλου της Κοσμοπόλιταν Λιγκ με τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες.