ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ. Με 3 – 1 στα πέναλτι (1 – 1 ο κανονικός αγώνας) αποκλείστηκε η ομογενειακή ιστορική ομάδα Greek American από τους Cedar Stars Academy. Με αυτό τον άδοξο τρόπο δεν θα ευτυχήσουμε να δούμε δυο Ελληνικές ομάδες στους τελικούς την επόμενη Κυριακή 9 Ιουνίου.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο 0 – 0. Στο δεύτερο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου οι Cedar Stars Academy άνοιξαν το σκορ με 1 – 0. Ο Greek American ανασύνταξε τις δυνάμεις του και στο 18ο λεπτό ισοφάρισε.

Στο υπόλοιπο της διάρκειας του αγώνα ο ρυθμός του παιχνιδιού ανέβηκε και από τις δύο ομάδες χωρίς όμως αποτέλεσμα, για να λήξει με το φτωχό 1 – 1.

Η άχαρη διαδικασία των πέναλτι ανέδειξε νικητή την ομάδα των Cedar Stars Αcademy και θα αντιμετωπίσει την Κυριακή τον Παγκύπριο στα τελικά του πρωταθλήματος Cosmopolitan League.

Φωτογραφία: Ντίνος Αυλωνίτης